Cuma Mesajları

Cuma Mesajları Paylaş Hatırlatır!

Evet Kardeşlerim ahir zaman içerisindeyiz artık günahların çok sıradan bir hale geldiği bir zamandayız. Hatırlarmısınız lut kavmini büyük bir sapkınlık içerisinde olan bu kavim cinsiyet ayrımı yapmadan ilişkiye giriyorlardı ama en sonunda ne oldu Yüce Allah üzerine büyük bir azap yağdırıp taşa dönüştürdü.
Sevgili kardeşlerim. Ahir zaman içerisinde günahlardan sakınmamız için öncelikle Kuranı Kerimin yolundan gitmemiz lazım, Peygaber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) ‘in sünnetine sıkı sıkı sarılmamız gerekiyor, Namazımızı kılmamız, imanın ve islamın şartlarını, Allah’ın rızasını kazanmak niyetiyle yerine getirmemiz gerekiyor.

Bu zamanda insanların günah işlemi için adeta teşvik haline getiriliyor. Bayanlar erkeklerin pantolonunu giyiyor, Erkeklerde bayanların küpelerini takıyor. Birine sorsanız çok sosyal anlatır, ama işin özüne bakılırsa Batı ve İslam düşmanları bu ahır zamanda müslümanların yoldan çıkması için bunu çok güzel bir şeymiş gibi anlatırlar. Sakın ha Müslüman kardeşim bunlara aldanmayın.

Allah sonsuz merhamet sahibidir, Affetmeyi sever yeter ki, onun rızasını kazanmak için zerreyi msikal kadar bir iyilik yapıp amel işleyelim.
Sevgili kardeşlerim ahır zamanda Allah dostlarını sık sık ziyaret edelim, hayırlı dualarını alalım. Anne ve Babalarımıza hürmet ve saygı gösterelim. haram ve helali ayırt etmeyi bilelim.

Dilim döndüğü kadar bazı şeyleri dile getirmek istedim, Dualarda buluşmak dileğiyle.

Saygılarımlar.
enguzelcumamesajlari.com
Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.